FAQModaMotoryzacjaTurystyka

Czy warto zwiedzić stolicę małopolski?

Miasta warte zwiedzenia w Polsce są najróżniejsze. Dzisiaj zatrzymamy się w gościnnej Małopolsce, gdzie stolicą jest historyczny Kraków. Warto przyjrzeć się atrakcjom, jakie czekają na nas w tym mieście.

Rynek Główny i Bazylika Mariacka

Bardzo ważnym miejscem do odwiedzenia w mieście jest sam Rynek Główny, gdzie znaleźć można Sukiennicę oraz wspaniałą Bazylikę Mariacką. Sukiennice były znanym miejscem, gdzie uprawiało się w dawnych czasach handel wymienny. Do dzisiaj można znaleźć tam wiele sklepów z najróżniejszymi ozdobami i pamiątkami. Bazylika Mariacka uzyskała godność bazyliki mniejszej. Jej monumentalna buowa góruje nad całą płytą rynku.

Franciszkańska i okno papieskie

Niedaleko rynku, w bok od Plant Krakowskich znaleźć można ulicę Franciszkańską. To tutaj znajduje się najsłynniejsze okno papieskie, gdzie nasz rodak – św.Jan Paweł II spotykał się z młodzieżą o 21 za każdym razem, kiedy miał przyjemność gościć w tym mieście.

Zamek Królewski

Zamek Królewski na Wawelu to miejsce, gdzie wydarzyło się bardzo wiele. Tutaj wieczny odpoczynek, w kryptach znalazł król Jan II Sobieski, para prezydencka, która zginęła w katastrofie samolotu w Smoleńsku i wiele innych osób. To właśnie pod zamkiem znajduje się krypta najpopularniejszego smoka, który kiedyś budził strach a dzisiaj jest pluszowym przyjacielem wielu dzieci – Smoka Wawelskiego.