PoradyZdrowie i Uroda

Jaki spray na kleszcze warto mieć w apteczce?

spray-na-kleszcze-apteczka

Eksperci podkreślają, żeby nie bagatelizować tego całego tematu. W związku z tym dobrej jakości spray na kleszcze jest naprawdę na wagę złota. To jednak nie oznacza, że można decydować się na akcesoria pierwsze z brzegu. Warto postawić jedynie na takie produkty, które są znane oraz rekomendowane – nie tylko przez specjalistów, ale również przez innych użytkowników. Co zatem warto kupić? Od jakich elementów należy natomiast trzymać się możliwie jak najdalej?

Są osoby, które nie podchodzą do tego tematu z należytą starannością. Uważają, że kleszcze wcale nie są takie groźne, jak się powszechnie uważa. To natomiast bardzo błędne stwierdzenie. W końcu te groźne pajęczaki mogą być powodem wielu chorób. To nie tylko borelioza, ale również babeszjoza lub kleszczowe zapalenie mózgu. Nikomu nie życzymy wystąpienia takich właśnie dolegliwości, które są przykre oraz trudne do leczenia. Pamiętajcie, że te groźne owady występują w coraz większej ilości miejsc. Trudno zatem ich całkowicie unikać. Zwłaszcza, że chodzi o parki, trawniki, łąki i pastwiska, zagajniki, okolice rozmaitych akwenów wodnych itp. To zatem nie tylko lasy, jak niektórzy pewnie uważali przed przeczytaniem dzisiejszego artykułu. Co zrobić, aby kleszcze nie dostały się na naszą skórę? Metoda, która zakłada wybieranie jedynie długich elementów garderoby nie jest praktyczna. Zwłaszcza, kiedy na dworze panują tropikalne wręcz upały, a tych na terenie naszego kraju nie brakowało ostatnimi czasy, prawda?

Czy są zatem jakieś inne skuteczne alternatywy? Bez wątpienia warto zdecydować się na porządny spray na kleszcze. Nie można jednak wybierać elementów tego typu pierwszych z brzegu. Najlepiej kupić Kick The Tick® Max Repelent Plus . Dlaczego? Co gwarantuje właśnie ten spray na kleszcze ? Między innymi jest to unikatowa formuła. Trzeba tutaj wspomnieć o takich składnikach, jak ikarydyna, citriodiol oraz butyloacetyloaminopropionian etylu. Na szczęście preparaty tego typu nie zawierają szkodliwych substancji Deet. Z jednej strony jest ona oczywiście skuteczna w aspekcie radzenia sobie z kleszczami itd. Druga strona medalu mówi nam jednak o tym, że to składnik groźny dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Natomiast Kick The Tick® Max Repelent Plus może być stosowany w przypadku pociech już od trzeciego roku ich życia. Nie powinno się również traktować po macoszemu tego, że opisywany właśnie dzisiaj spray na kleszcze gwarantuje nawet kilka godzin ochrony. Okazuje się, że jednak nie tylko przed kleszczami. Kupując takie właśnie elementy można zagwarantować sobie ochronę także przed komarami i meszkami. Jak zatem widać, są skuteczne alternatywy w tym temacie. Trzeba podkreślić, że taki właśnie specyfik jest uznany na rynku. Jego skuteczność została zaś potwierdzona licznymi, niezależnymi badaniami. Preparat może być stosowany bez żadnego problemu bezpośrednio na skórę. Nawet w takich miejscach, które są po prostu najbardziej narażone na działanie groźnego kleszcza.